poczta kurier

Poczta kurier Polkowice zamów online

Dolnośląskie

Z powodu wzrastającego tempa życia i dużej popularności zakupów online, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Istniejące na rynku usługi kuszą nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dowozu. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Bolesławiec jest dziecinnie łatwe i naprawdę może uprościć nam życie. Co powinniśmy wiedzieć o nadawaniu przesyłek kurierem? Jakie mogą być dobre strony takiego rozwiązania? A także jakie pomyłki popełniamy przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Bolesławiec

Małe paczki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane paczki, to takie o niewielkich rozmiarach. Mimo że przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę może nie jest, aż tak trudne, jednak możliwość odebrania ich z naszego domu przez pracownika firmy kurierskiej wiele ułatwia. Oszczędzimy przy okazji czas a także nasze nerwy, ponieważ oczekiwanie w kolejkach do okienka nigdy nie jest przyjemne. Wysłanie małej paczki to jedynie kilka elementów, po pierwsze należy zrobić zlecenie na kuriera, spakować pakunek zgodnie z wymaganiami i czekać aż Poczta kurier Bolesławiec zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może przejąć naszą paczkę nawet w tym samym dniu, jeżeli zrobiliśmy zamówienie w godzinach rannych, albo dnia kolejnego. Będzie mieć to znaczenie zwłaszcza gdy zależy nam na doręczeniu przesyłki do adresata na czas. Zazwyczaj czas dowiezienia paczki to 24 godziny w nadchodzącym dniu roboczym.

Wysyłka wielu paczek

Kiedy jesteśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy dużo paczek miesięcznie możemy skorzystać z opcji przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć liczbę dokumentów. Ponadto mamy wtedy możliwość dostania faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy nadawaniu tylu paczek na pewno zauważymy również plusy z przejmowania ich przez kuriera prosto z naszego domu. Dostarczenie ich każdorazowo na pocztę zajęło by mnóstwo czasu a także wymagało od nas wysiłku, zwłaszcza gdyprzesyłki dużo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych będzie niższa niż płatność za każdą z nich oddzielnie. Jeśli więc potrzebujemy wysyłać większe ilości przesyłek dobrze jest skorzystać z opcji paczek hurtowych.

Przewóz palet

A co wtedy, jeśli produkt który potrzebujemy wysłać zajmuje naprawdę dużo miejsca i dużo waży? Opłacalnym wyjściem będzie przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz ładunku do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się szczególnie od przesłania normalnej paczki. Również musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć pakunek a, także ułatwić kurierowi odebranie. Z racji na gabaryty paczki powinniśmy umożliwić dojazd dla samochodu ciężarowego do miejsca składowania palety.

Należy pamiętać, że kalkulując wysokość przesyłki i masę powinniśmy wziąć pod uwagę paletę. Typowa euro-paleta waży około 25 kg i ma mniej więcej 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety będą mogły zmienić swoją masę pod działaniem wilgotności, dlatego rozsądniej jest nie zbliżać się do maksymalnej wagi paczki. Decydując się na paletę na której prześlemy produkty, dowiedzmy się czy jest ona w nieuszkodzonym stanie. Zepsuta paleta nie będzie zapewniać wystarczającego zabezpieczenia i produkty na niej mogą zostać zniszczone. Kiedy zostanie stwierdzone, że paleta nie była odpowiednia w momencie wydania paczki, możemy mieć trudności z uzyskaniem zwrotu za zniszczenia.

Generalne zasady wysyłania przesyłek

Każda firma kurierska miasto miewa swoje wewnętrzne zasady dotyczące wymiarów, zabezpieczeń przesyłek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym warto poznać je przed zrobieniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości paczki i jej wielkości. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy okręcenie jej stretchem lub unieruchomienie towaru odpowiednimi pasami. Mniejsze paczki z delikatną zawartością będą wymagały wypełnienia, które będzie niwelowało ewentualne wstrząsy. Co prawda Poczta kurier Bolesławiec dba żeby wszystkie przesyłki były traktowane z troską, jednak należy pamiętać, że w trakcie transportu nasza paczka może się przewracać albo być przygnieciona przez inne paczki.

Inną rzeczą o której wiele klientów zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Bolesławiec odbierając pakunek musi również ten list przewozowy otrzymać i jeśli nie wydrukowaliśmy go wcześniej, musimy to zrobić gdy kurier już czeka. W związku z tym wydłużamy czas odbioru przesyłki i w skali całego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś dotrzeć. W związku z tym powinniśmy pomyśleć nie tylko o nas samych, ale również o pozostałych korzystających z usług Poczta kurier Bolesławiec .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę